Loading ...

Araca yapılan yakıt, bakım, trafik cezaları ve diğer tüm masraf kalemlerinin takibini sağlayan, muayene, sigorta, kasko gibi belirli sürelerde yenilenmesi gereken periyodik işlemlerde kullanıcıya hatırlatma ve raporlama yapılarak kontrolünün sağlandığı sistemdir.

Zamana, mesafeye ve süreye dayalı, araca ait bütün kontrol edilmesi gereken aksiyonlar, sistem tarafından otomatik olarak kontrol edilir ve sistem kullanıcısına uyarı olarak bildirilir.

 

FİLOM, ARACINIZIN TÜM BAKIM İŞLERİNİN TAKİBİNİ SAĞLASIN,

SİZ YOLA DEVAM EDİN !

Bu uygulama kapsamında;

Araç İşlemleri,

    Arızalar,

    Periyodik Bakımlar,

    Yakıt Fişleri,

    Masraf ve Bakım Fişleri,

    Cezalar,

    Sigortalar,

    Muayeneler,

    Kazalar,

    Tahsis,

    Sözleşmeler gibi aracınızla ilgili bütün olası kayıtlar, sistemimiz kapsamında kayıt altına alınmaktadır. Bu işlemler için ek bir yazılıma veya uygulamaya ihtiyaç bulunmamaktadır.

Personel İşlemleri sekmesi altında ise sürücülere verilen eğitim kayıtları ve talepleri kaydedilmekte olup araç ile doğru sürücü eşleşmesi sağlanabilmektedir.

Araç Tanımlama,

    Araç Tanıtım,

    Ekipman Tanıtımı,

     Muayene Tipi Tanıtımı ile aracın temel konfigürasyonuna ve sonrasındaki tanımlamalara temel teşlil edecek yapısal düzenlemeler bu bölümde sisteme girilmektedir.

Personel Tanımlama,

    Personel Tanıtım,

    Personel Tipi Tanıtım,

    Departman Tanıtım,

    Sertifika Tipi Tanıtımı ile Sürücülere ait bütün bilgiler sisteme girilebiliyor ve firmaların İnsan Kaynakları bölümünün de filo yönetimindeki desteği sağlanmaktadır.

Diğer Tanımlamalar,

    Bölge Tanıtım,

    Masraf Tipi Tanıtım,

    Departman Tanıtım,

    Malzeme Tanıtım,

    Tedarikçi Tanıtımı ile satın alım ve diğer bölümleri ilgilendiren bilgiler elektronik ortama aktarılmakta olup bütün firma kapsamında ortak veritabanı ve ortak bilgilendirme alt-yapısı oluşturulabilmektedir. Her bilgisayarda farklı bir uygulama ile saklanan bilgiler tek bir yapıda birleştirilip geçmişe dönük bilgi kayıtları elde edilebilmektedir.

    Sonuç olarak bir araç filosunu oluşturan kaynaklar (araç, personel, ekipman, kayıtlar ve yönetmelikler) ile süreç yönetimi sistemimiz altında hem elektronik olarak kayıt altına alınmakta ve kullanıcılar ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan filosunu yönetebilmektedir.

Uygulama Alanları

 

   Dağıtım Firmaları,       Enerji,          Su,               Gıda                Doğalgaz,            Kargo,         

 

     Kurye,       Servis Firmaları,       Beyaz Eşya,          Otomotiv,        Telekom,   Isıtma,  

 

  Nakliye ve Lojistik Firmaları