Seyir
Asistan
Araç Takip Sistemi

Dijital Takograftan Veri İndirme Nedir?

Dijital Takograftan Veri İndirme Nedir?

Dijital Takograf Veri indirme, 3,5 tondan ağır tüm ticari araçlar ve 9’dan fazla koltuğu (sürücü dahil) olan otobüslerde, araç üzerinden ya da uzaktan verilerin indirilmesini, depolanmasını sağlayan sistemdir.

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yapan Taşıtlarda Çalışan Personelin Çalışmalarına İlişkin Avrupa Anlaşması (AETR) ile Ulaştırma Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uygun şekilde araç üzerinde ve uzaktan verilerin indirilmesi, depolanması ile gerektiğinde bilgilerin bakanlık otoritelerine sunulmasını sağlanır.

Dijital takograflar tarafından kaydedilen verilerin, yetki belgesi sahiplerince geriye doğru 365 günlük veriyi içerecek şekilde ve en fazla üçer aylık periyotlarla dijital ortamda arşivlenmesi zorunludur. Bakanlık gerekli gördüğü takdirde ilgili verileri isteyebilir veya yerinde denetleyebilir.

Sürücü kartlarına takograflar tarafından kaydedilen veriler de en fazla 25 günlük periyotlar ile indirilmeli ve dijital ortamda arşivlenmelidir.

Seyir Mobil'in filonuza ve bütçenize uygun olarak seçtiğiniz dijital takograf veri indirme çözümleri ile takograf verilerini istediğiniz şekilde indirebilirsiniz.

Dijital Takograf Veri İndirme sistemi Seyir Mobil bünyesi altında 2 farklı şekilde çözüme kavuşturulur.

  • TAVİ(Yerel) ile İndirme: Aracınızın uyumlu dijital takografına TAVİ (yerel) cihazını bağlayarak takograf verilerini indirebilir, kolaylıkla dijital ortama aktarabilirsiniz.
  • Uzaktan İndirme: Herhangi bir ek yazılım ve donanım gerektirmeden mevcut araç takip cihazlarımıza dahil olarak Seyir Mobil Sistemi üzerinden araçlarınızın takograf verilerine ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

*Yasal zorunluluk gereği sürücü kartı verilerinin 28 günde bir, dijital takograf verilerinin ise 90 günde bir indirilerek arşivlenmesi gerekmektedir.

Seyir Mobil'in size özel çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için 0850 200 08 60 numaralı telefonu arayabilir ya da burayı tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

 

Yukarı